9.4.10

Kuidas nad üldse tegid seda Woodstocki festivali ilma interneti ja mobiiltelefonita?

(Pilt: last.fm)


Eelmisel neljapäeval tuli üks meie juhatuse liikmetest tööle, väga tõsine ilme ees, ja ütles, et tahab minuga rääkida. Tema jutust selgus, et ta oli unustanud oma laptopi, kus sees kogu Summeriga seotud info – konfidentsiaalsed meilivahetused kõigi meie välisartistide agentidega, eelarved jne, eelmisel õhtul mingisse suvalisse taksosse. Ja festivali alguseni on jäänud ju vaid loetud kuud, nii et võite ise ette kujutada, kuidas ma sellisele uudisele reageerisin.


Õnneks oli seekord tegemist aprillinaljaga, kuid see seik pani mind mõtlema sellele, kui palju tänapäeval ükskõik millise, ka väikese ettevõtte juht sõltub kõikvõimalikest digitaalsetest abivahenditest ning internetist.


Kuidas varem suuri asju tehti? Kui ei olnud mobiiltelefone ega internetti, kui olid ainult faks ja lauatelefon… Istuti lauatelefoni juures ja oodati kõnet? Lepiti kokkusaamisi kokku telegrammi vahendusel? Absurd.


Mobiiltelefon ja internet – asendamatud töövahendid


Minul on juba mobiili aku ootamatult tühjaks saades või ta koju unustades tunne justkui oleks käsi amputeeritud ning ühes sellega kadunud suur osa töövõimest. Mulle tundub, et mastaapsete meelelahutusürituste korraldamine vaid lauatelefoni ja faksi abil on mingi väljamõeldis.

Peale telefoni on asendamatu internet – meilisuhtlus, sotsiaalne meedia jne. Ilma interneti ja mobiiltelefonita oleks väga keeruline suhelda agentidega laias maailmas – üks elab USA-s, teine Londonis, kolmas Brasiilias.


Ühelt poolt on nad kõik nüüd kõikjal kättesaadavad, kuid teisalt peab ka selline väike firma nagu Meediaekspress elama korraga mitmes ajavööndis, pidama silmas, et me ei helistaks USA tuuril oleva HIM'i esindajatele keset ööd ning samas vahel ise olema vastu hommikut reipad suhtlejad.


Ja kust festivalikülastajad informatsiooni said?


Usun, et Õllesummeri koduleht on festivali aegu üks külastatatumaid Eesti interneti lehekülgi, olles asendamtuks infoallikaks inimestele, kes festivalile tulla plaanivad.


Lisaks kodulehele hoiame oma külastajaid festivali arenguga kursis ka uudiskirja kaudu. Tänaseks on Õllesummeri uudiskirja listis juba 40 000 inimest, kes on avaldanud soovi saada värsked teated festivali kohta oma e-postkasti esimesena.


Ning juba mõnda aega kasutame suhtluseks oma sõpradega Twitteri, Facebooki ja Orkuti kontosid – niiviisi on meil ka otsene kontakt inimestega, kes juba juulikuud ja Summerit ootavad ning saame nende küsimustele kiiresti vastata.


On veel üks sotsiaalse meedia kanal, mis on, võiks lausa öelda, et eluliselt oluline inspiratsiooniallikas – YouTube. Selle abil leiab huvitavaid artiste ja saab põnevaid ideid festivali pisidetailide täiustamiseks.


Kui veel 5-7 aastat tagasi ostsime mõnest esinejast n-ö pildi ette saamiseks tema live-DVD, siis täna saame sõeluda YouTube'is live-videoid ja hinnata nende järgi, kuivõrd see või teine artist meie festivalile sobiks.